Przedsiębiorco! Działaj w sieci!

W 2020 roku w internecie jest ponad półtora miliarda stron. Częściowo są to portale informacyjne, blogi czy strony branżowe. Jednak zdecydowana większość to strony biznesowe – od prostych wizytówek jednoosobowych firm, aż do portali największych korporacji.

Hasło: Jeżeli nie ma Cię w sieci, znaczy że nie istniejesz stało się faktem.

 

Prowadzisz własną firmę, ale nie masz jeszcze własnej strony internetowej? A może masz stronę, ale czujesz że nie masz z niej wystarczających korzyści? - oto 3 powody, dla których powinieneś zapisać się na zajęcia „Mój biznes w sieci”.

1. E-MARKETING CZYLI JAKIE SĄ TWOJE MOŻLIWOŚCI PROMOWANIA FIRMY W SIECI

Na zajęciach poznasz zarówno podstawy, jak i bardziej zaawansowane techniki funkcjonowania firmy w sieci – z jakich elementów składa się strona internetowa, jak wygląda proces tworzenia treści w internecie, a następnie – w jaki sposób informacje są publikowane i stają się dostępne dla szerokiej publiczności.

Własna strona internetowa to podstawa, ale również jedynie początek.

A. Darmowa i płatna promocja

Za promocję najczęściej trzeba płacić. Jednak są też darmowe sposoby na zwiększenie widoczności w sieci. Czy Twoja firma jest już w Google Maps? Korzystasz z portali branżowych, w których można za darmo dodać wizytówkę firmy? Promujesz się w sieciach społecznościowych? Jeżeli nie, na zajęciach dowiesz się, jak się za to zabrać.

B. Komunikacja z klientami przez internet

W obecnych czasach klienci chcą uzyskać szybką i dokładną informację. Ci przedsiębiorcy, którzy potrafią szybko udzielić odpowiedzi, zyskują klientów. Z pomocą przychodzą nowe narzędzia – wideokonferencje, czaty lub chatboxy. Na zajęciach dowiesz się jak z nich korzystać i jak szybko kontaktować się z klientami.

C. Sprzedaż w internecie

Handel internetowy to kusząca propozycja zwłaszcza dla firm z terenów wiejskich, gdzie liczba bezpośrednich odbiorców jest ograniczona. Sklep internetowy może być podstawą działalności, ale też uzupełnieniem tradycyjnego handlu. Na zajęciach poznasz podstawy - jak działają sklepy internetowe, jakie są dostępne rozwiązania technologiczne i jak realizuje się płatności.

2. BEZPIECZEŃSTWO

W ostatnich latach temat bezpieczeństwa w sieci jest traktowany coraz poważniej. Po części wiąże się to z regulacjami unijnymi czego sztandarowym przykładem jest tzw. RODO. Coraz więcej wymaga się również od firm.

A. Walcz z czarnym PR-em, nie bądź haterem

Rosnącym problemem jest tzw. czarny PR, tzn. sytuacja, w której firmy anonimowo atakują swoich bezpośrednich konkurentów. Na zajęciach dowiesz się jakie są Twoje prawa i obowiązki związane z funkcjonowaniem w sieci - co zrobić, żeby nie narażać się na oskarżenie o naruszenie cudzych praw, a także jak reagować, kiedy Twoje prawa lub wizerunek w sieci są naruszane.

B. Sprawdzaj wiarygodność firm w sieci

Wraz ze stopniowym przenoszeniem się biznesu do internetu pojawia się potrzeba sprawnej weryfikacji kontrahentów czy klientów. Na zajęciach dowiesz się jak szybko, korzystając z portali GOV sprawdzić ich wiarygodność.

3. ADMINISTRACJA PUBLICZNA CZYLI JAK USPRAWNIĆ PROCEDURY

Firma to także kontakty z urzędami. Na szczęście Internet daje możliwości przyspieszenia części procedur, a co ważne nie trzeba mieć płatnego elektronicznego podpisu – korespondencję z urzędami można prowadzić z wykorzystaniem systemu ePuap i profilu zaufanego. Na zajęciach dowiesz się jak założyć własne konto w ePuap, jak prowadzić korespondencję, płacić składki ZUS czy rozliczać podatki online.

Szkolenia w projekcie są darmowe. Sprawdź terminy i zapisz się już dziś!