Rolnik w sieci – zapisz się na szkolenie

Rolnicy to grupa zawodowa, która stosunkowo rzadko korzysta z możliwości, jakie daje Internet. Tymczasem sposobów ułatwienia sobie życia dzięki sieci jest mnóstwo. Zobacz, co możesz zrobić żeby wprowadzić swoje gospodarstwo w XXI wiek.

1. Wyszukuj ofert i kontrahentów w internecie

W Internecie prężnie działają wszelkiego typu portale internetowe, fora i aplikacje dedykowane rolnikom. Do najpopularniejszych należą farmer.pl, gospodarz.pl, topagrar.pl. Popularność zyskują też internetowe giełdy rolne. W czasie szkolenia poznasz możliwości, jakie ze sobą niosą, a także zasady działania. Dowiesz się jakie są Twoje prawa, kiedy kupujesz, a jakie obowiązki – kiedy sprzedajesz przez Internet.

Co ważne dowiesz się, jak przy pomocy Internetu, korzystając ze źródeł rządowych (portali GOV) sprawdzić wiarygodność kontrahenta. Nauczysz się też kontaktować z dostawcami za pomocą wideokonferencji. Pozwoli to uniknąć zagrożeń i strat finansowych w przyszłości.

2. Załatwiaj sprawy administracyjne z wykorzystaniem ePUAP

Poszczególne instytucje rozwijają swoje systemy informatyczne, żeby usprawnić załatwianie poszczególnych spraw. Swoje systemy mają KRUS, ARiMR, Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich czy Urząd Skarbowy. Do użytku wchodzą również aplikacje mobilne, które dodatkowo usprawniają pracę.

W czasie szkolenia dowiesz się jak założyć profil ePUAP i jak wykorzystywać go w kontaktach z urzędami. Poznasz najważniejsze e-narzędzia, które usprawnią działalność Twojego gospodarstwa i sprawią, że kontakty z administracją publiczną będą łatwiejsze.

3. Przenieś swoje finanse do Internetu

Internet to również możliwość szybkich i automatycznych płatności. W czasie szkolenia poznasz możliwości, jakie daje elektroniczna bankowość. Dzięki temu wizyty w banku nie będą już potrzebne - oszczędzisz czas i paliwo.

Szkolenie ma charakter praktyczny. Na miejscu będą czekały laptopy. Szkolenie jest bezpłatne. Sprawdź, jak Ty możesz usprawnić działanie swojego gospodarstwa i weź udział w szkoleniu „Rolnik w sieci”.