Masz cyfrowe dziecko? Bądź cyfrowym rodzicem

Nawet 6 godzin każdego dnia spędza w Internecie przeciętne dziecko. Ponad połowa polskich nastolatków codziennie poświęca 2 godziny na oglądanie filmów, 60% przez dwie godziny dziennie gra w gry komputerowe. Codziennie w sieci loguje się 9 na 10 osób w wieku od 6 do 19 lat. Nikogo już nie dziwi widok trzylatka z tabletem w ręku, a nawet wózków dziecięcych wyposażonych w tablet. Tym samym generacja cyfrowa stała się faktem.

RODZICE - NOWE WYZWANIA

To, w jaki sposób dzieci będą korzystać z internetu zależy od rodziców - to właśnie oni powinni trzymać rękę na pulsie.  Tym bardziej, że zagrożeń nie brakuje. Patostreaming, agresja, przemoc - to chleb codzienny dla znacznej części dzieci i nastolatków spędzających czas w sieci. O negatywnym wpływie tych zjawisk na psychikę i rozwój młodzieży nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Badania pokazują jasną korelację pomiędzy (nad)używaniem sieci społecznościowych, a wzrostem częstotliwości depresji i innych zaburzeń.  

SKIERUJ UWAGĘ SWOJEGO DZIECKA NA POZYTYWNY PRZEKAZ

Na całe szczęście, w internecie nie brakuje adresów, pod którymi można znaleźć treści wartościowe, edukacyjne czy inteligentną rozrywkę. Na zajęciach "Rodzic w internecie" pomożemy Ci przygotować się na wyzwania, jakie niesie ze sobą wychowanie dziecka z generacji cyfrowej. Dowiesz się m.in.:

  1. Jakie są najnowsze trendy w komunikacji w internecie
  2. Jak możesz blokować niechciane treści z wykorzystaniem narzędzi kontroli rodzicielskiej
  3. Jakie informacje o dziecku możesz publikować w internecie, a jakie należy zachować dla siebie
  4. Gdzie możesz szukać wartościowych materiałów cyfrowych do pracy i zabawy z dzieckiem
  5. Gdzie szukać pomocy i jak reagować w przypadku stwierdzenia, że Twoje dziecko jest obiektem ataków (hate'u, trollingu itd).

Na zajęciach kładziemy nacisk na praktykę - są prowadzone w formie warsztatów, rodzice dostają do dyspozycji laptopy i pracują równolegle z instruktorem. Zajęcia są bezpłatne. Zapisz się już dziś!